XII. KONGRES ČESKÉ SPOLEČNOSTI INTENZIVNÍ MEDICÍNY

20. - 22. června 2018, Hotel Voroněž, Brno

Online registrace již uzavřena. Registrovat se můžete přijít na místo, registrační poplatek  mějte, prosím, připravený v hotovosti, platebním terminálem nedisponujeme.

Děkujeme za pochopení.

Vážení přátelé,
mám tu čest Vás pozvat již podvanácté na kongres České společnosti intenzivní medicíny, který se po dvou letech vrací do Brna. V letošním odborném programu chystáme pod vedením docenta Františka Dušky další zpestření programu pro lékaře i sestry, více interaktivních bloků, intenzivní medicínu prezentovanou prizmatem kazuistik, výukových lekcí i pro-con diskuzí. Opět nebude chybět online hlasování. Novinkou je blok přednášek, určených pro lékaře v tréninku, které si kladou za cíl zopakovat základy spíše než prezentovat poslední novinky. Některé nás vrátí do školních lavic doslova, neboť budou bez powerpointu, jen s křídou a tabulí. Doufáme též, že se přihlásíte do týmové soutěže, kde vyhrají ti, kdo budou nejlépe simulovat. Akce má název SimWars, ale slibujeme, že oběti nebudou žádné - přežijí všichni.

Mezioborový charakter intenzivní medicíny jsme letos pojali tak, že některé sekce připravujeme společně s oborovými odborníky z psychiatrie, chirurgie, kardiologie, interny... prostě s těmi, kteří nestabilní akutně nemocné v praxi léčí.

Každá odborná akce by měla mít šmrnc, doufáme, že nová servisní organizace zvýší atraktivitu servisu během kongresu a Vy budete spokojeni. Ke spokojenosti, doufáme, přispěje i společenský program. Hlavně čtvrteční společenský večer v prostorách brněnského pivovaru, kde Vám budeme chtít dokázat, že Starobrno chutná i mladým. Navíc originální brněnský hudební soubor Ukulele Orchestra jako Brno Vás jistě rozpohybuje (od dob Leoše Janáčka Brno nic tak svébytného nemohlo nabídnout). Nebude chybět ani genderově vyvážená akce Meat Too, organizovaná u grilu na terase. Naopak se už nyní distancujeme od pravidelné ilegální akce Borec (odchází) nakonec, protože i v pátek od rána nabízíme kvalitní odborný program.

Vážené sestřičky a zdravotní bratři, vážené lékařky i lékaři, vážení všichni, kterým je intenzivní medicína blízká - před letními prázdninami je třeba se odborně i společensky připravit na dlouhý dvouměsíční prázdninový poloprovoz. Přijeďte takovou intenzivní přípravu udělat do Brna ve dnech 20. - 22. června 2018.

Srdečně zve,

Prof. MUDr. Vladimír Šrámek, Ph.D.
Prezident kongresu, předseda výboru ČSIM


Akce má charakter postgraduálního vzdělávání a je garantována ČLK jako akce kontinuálního vzdělávání. Akce bude ohodnocena 17ti kredity. Číslo akreditace: 0004/16/2006, číslo akce: 51466.

Akce je garantována Českou asociací sester, z.s. a je zařazena do celoživotního vzdělávání dle platných zákonů a předpisů. Délka vzdělávací akce je 3 dny/ 13 hodin celkem. Číslo akce: 224/2018